Sözleşmeli Linux Destek Hizmetleri, müşterilerimizin BT altyapısında yeralan Linux ürünlerinin standartlara uygun biçimde uçtan uca çalıştırılmasını sağlamak, müşterilerimizde yer alan sistem, iletişim ve veri iletişim ağında bulunan ürünlerden oluşan BT alt yapısını Linux temelli yapılarla bir bütün olarak çalışır durumda bulundurmak ve sistemden en iyi performans ve raporlama değerlerini elde etmek amacıyla Armador tarafından sağlanan teknik destek hizmetleridir.Armador Open Source dünyasında yer alan birçok işletim sistemi ve yazılıma 7*24 sözleşmeli bakım destek hizmetleri vermektedir.

Sözleşmeli Destek Hizmetleri

Sözleşme kapsamında müşterilerimize sağladığımız hizmetler:

Donanım Bakım-Onarım Hizmetleri

Server, PC ve Thin Client’larda çalışan Linux temelli işletim sistemi ve uygulamalardan oluşan yapının sorunsuz çalışmasını sağlamaya yönelik hizmetler.

Sistem Destek Hizmetleri

Server, PC ve Thin Client ‘larda çalışan Linux temelli işletim sistemi ve uygulamalardan oluşan yapıdaki problemlerin giderilmesini sağlayan hizmetler.

Network Destek Hizmetleri

Router, switch, modem, hub ve diğer network cihazlarından oluşan WAN ve LAN yapısının Linux temelli işletim sistemleri ve uygulamalarla, en iyi performans değerlerini verecek şekilde sorunsuz çalışmasını, her tür raporun alınmasını ve sorun çıktığında giderilmesini sağlayan hizmetler.

Sözleşmeli destek hizmeti verilen Linux Temelli İşletim Sistemleri ve Uygulamalar

İşletim Sistemeleri

Red Hat Linux Enterprise
Mandriva linux
Centos
Debian

Uygulamalar

Mail Server
File Server
Gateway
Proxy Server
Firewall
Kimlik Yönetim Sistemleri

Destek Sözleşmeleri ile Müşterilerimizin Yararlandığı Armador Avantajları

Linux sistemleri konusunda ülkedeki en tecrübeli teknik personeller ile çalışmak
Linux ve Unix temelli sistemler için geniş bir ürün yelpazesine destek
Kolay erişim (7×24 telefon, Web, özel helpdesk numarası)Internet üzerinden çağrı açabilme ve izleyebilme
Her türlü sorun (Server, network, güvenlik, işletim sistemi ve uygulama, PC, yazıcı, altyapı) için sadece bir noktaya bildirerek destek alabilme
Güçlü Servis Yönetim Programı sayesinde gelişmiş raporlama olanakları

Müşterilerimize Faydaları

Bu hizmetleri sözleşme kapsamında almanın müşterilerimize sağladığı avantajlar:

Sınırsız Hizmet Verme Zamanı

Müşterilerimiz haftada 7 gün, günde 24 saat destek çağrısı yapabilir ve destek hizmeti alabilirler.

Hızlı Müdahale

Armador profesyonel ve uzman perdoneli ile müşterilerinin tüm lokasyonlarında en geç 2 saat içinde yerinde müdahale edilebilmekte, çok daha kısa sürelerde telefon desteği ile ilk müdahale yapabilmektedir.

Çözüm Süresi Taahhüdü

Armador, Destek Sözleşmelerinde yapılması gereken işin gerektirdiği çözüm sürelerini taahhüt etmekte ve buna uygun olarak destek verebilmek üzere gereken tüm yatırımları yapmaktadır. Sürekli güncellenen eğitimleri ve sahada kazanılan tecrübeleri ile her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış teknik personeli sayesinde problem giderme süresi son derece kısadır.

Proaktif Hizmet

Sorun bildirilmesine bağlı olarak verilecek destek hizmetlerinin yanısıra, proaktif hizmetler de sözleşme kapsamında sunularak sorun çıkmadan önlemlerin alınması böylece sistemin sorunsuz ve etkin olarak çalışması hedeflenmektedir. Sistem Analizi hizmeti de mevcut kaynakların en yüksek verimle kullanılmasını amaçlayan proaktif bir hizmettir.‘Teknik Müşteri Danışmanlığı’ adı altında verilen hizmetler ile müşterilerimiz teknik bir müşteri yöneticisine sahip olabilmektedirler. Bununla birlikte detaylı bir müşteri destek planı ortaya çıkarılarak, değişiklik yönetimi, operasyon danışmanlığı, teknoloji güncellemeleri gibi konular üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Raporlama

Verilen hizmetlere ait ayrıntılı raporlar müşterilerimize aylık olarak sunulur. Bu raporlarda problemin tanımı, teşhisi, çağrı açma zamanı, müdahale zamanı, çözüm zamanı, ne şekilde çözüldüğü vb. tüm detaylar yer almaktadır. Bu bilgiler analiz edilerek sistemin daha sorunsuz çalışması yönünde önlemler alınabilmektedir. Örneğin belli bir konudaki eğitim ihtiyacı, bir donanımın yükseltilmesi gerektiği vb. sonuçlar raporlama sayesinde yorumlanabilir.