Armador Bilişim A.Ş. sistem çözümleri üretimi, işletim sistemleri entegrasyonu ve geliştirilmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren bir firmadır. Şirket 2003 yılında bir yazılım projesi olarak başladığı çalışmalarına şu anda İstanbul Kızıltoprak’ta bulunan Kurumsal Destek Merkezi ve MAM Teknokent (Marmara Araştırma Merkezi) içerisinde bulunan Ar-Ge Merkezi’nde sürdürmektedir.

Armador Hakkında

Armador 2005 senesinin başında Türkiye’de bir ilk olarak piyasaya sunduğu İnce İstemci’ler (ThinClient) için geliştirdiği işletim sistemlerinden sonra 2006 başında geliştirmesini tamamladığı Linux Terminal Sunucu ve ardın da 2007 senesi başında geliştirme çalışmalarını tamamladığı Cluster Suite uygulaması ile de yine Türkiye’de ilklere imza atmaktadır. Armador yeni geliştirdiği ürün ailesi ile artık enterprise sistemlerden, tablet bilgisayarlara kadar uzanan bir yelpazede ülkemiz pazarının ihtiyaç duyduğu yerel desteğe sahip, ülkemiz ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmiş işletim sistemlerini sunmaktadır. Şimdide bu ürün ailesinin Armador ürünü olmayan diğer sistemler ile beraber yönetilebilirliğini sağlayacak KAFTAN projesi için Intel desteğinde 2006 kasım ayından beri çalışmalarını sürdürmektedir.Armador tamamı en az lisans düzeyinde eğitime sahip olan mühendislerden oluşan ar-ge ekibi ile ürettiği ürünlerin yanında yetkin ve dinamik teknik destek ekibi ile yedekleme, sistem entegrasyonu, güvenlik gibi sahalarda sektöre danışmanlık hizmetleri verirken uluslararası telekom operatörlerinden, yerel ve uluslararası faaliyet gösteren sigorta şirketlerine kadar sistem kurulum/bakım hizmetleri vermektedir.

Armador müşterilerine rekabet avantajı sağlayan, sektörel çözümlerden iş çözümlerine, sistem entegrasyon çalışmalarından dış kaynak kullanımına, servis ve bakım hizmetlerinden network çözümleri ve danışmanlığa kadar geniş bir yelpazede hizmet veren iş ve teknoloji ortağınız olmak için çalışıyor.

Neder Armador ?

Yerel bir firma olmanın avantajlarını kullanıyoruz.Sektörel alanda uzmanlaşmaya gidiyoruz.Çözümlerimizde dünya üzerindeki en yüksek teknolojileri kullanıyoruz.Uzun vadeli iş ortağıyız.Kaliteli insan kaynağına ve çalışan memnuniyetine inanıyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Armador özellikle Gömülü Sistemler, Enterprise Sunucular (kümeleme, yük dağılımı, yüksek erişilebilirlik, yüksek performanslı bilgisayarlar v.b.), Küçük ve Orta Ölçekli Sunucular ile İş İstasyonları, Masaüstü Bilgisayarlar ve Mobil Cihazlar’a dönük İşletim Sistemleri ile bunların ilgili yazılımlarının tasarımı, üretimi ve geliştirilmesi noktasında yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin Açık Kaynak Teknolojileri Merkezi olmuştur.

Hedefimiz

Tüm yeni çözümlerimizi iş-çözüm ortaklarımız ile sunmak ve beraber büyümektir. Armador’un konumu sadece bir iş-çözüm ortağı değil, iş-çözüm ortaklarının gelişimi ve büyümesini hedefleyen bir Ar-Ge üssüdür