Armador Bilişim

Çözümlerimiz

Armador Bilişim A.Ş. kaliteli ve tecrübeli personeli ile siz müşterilerimizin özel ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyoruz.

Günümüzde Bilişim Teknolojileri alanında uzmanlıkların çok detaylandığı bir noktada, farklı konulardaki uzmanlıklarımızı kullanarak özel ihtiyaçlarınız için size yardımcı oluyoruz

HPC Çözümleri

Yazılım, sunucu, depolama ve servis alanlarındaki yenilikleri ve HPC için kurduğu önemli iş ortaklıklarıyla Armador, müşterilerinin HPC altyapılarını hızla ve kolayca tasarlamalarına, geliştirmelerine ve yönetmelerine olanak sağlar.

Yeni ürünler, her ihtiyaç için ayrı ayrı çözümler aramanıza gerek kalmadan, açık kaynak kodlu veya MS Windows temelli teknolojileri hızla yapılandırarak kullanıma alabileceğiniz ve HPC veri merkezinizden maksimum kullanılabilirlik elde edebileceğiniz, üretime hazır bir HPC ekosistemi sağlar.

Devamını Oku...

Kümeleme ve Yük Dağılımı

Bilgisayar küme teknolojisi temelde bağımsız bilgisayarların tek bir güçlü bilgisayar gibi kullanılmasını sağlayan teknikler ve yöntemler bütünü olarak tanımlanabilir.

Yüksek devamlı olarak nitelendirilen bilgisayar kümelerinde hizmetin kesintisizliği esastır. Mümkün olduğunca verilen hizmetlerin sürekliliğinin korunmasına çalışılır. Buna karşın yüksek performanslı olarak tanımlanan kümelerde esas olan daha güçlü bilgisayarlar oluşturmak ve bilgisayar üzerinde çalışan işlemlerin daha kısa sürede sonuçlandırılmasını sağlamaktır.

Devamını Oku...

Terminal Server & Thin Client

İşletmeler büyüdükçe artan BT ihtiyaçları bir noktadan sonra planlanamaz ve yönetilemez hale gelmektedir. Bu tip durumlarda karşımıza çıkan en büyük sorunlar kullanıcı hataları, güvenlik politikaları, kullanıcı güncellemeleri, veri yedekleme, kimlik yönetimi ve enerji yönetimi olmaktadır. Tüm bu sorunların tek noktadan çözümü için en uygun sistem olarak Terminal Server & Thin Client çözümleri göze çarpmaktadır.

Devamını Oku...

Veritabanı Çözümleri

Günümüzde veri hacminin artması ile birlikte veri tabanlarının yapıları ve sağladığı özelliklerin çeşitliliği de her geçen gün artmaktadır. Hızlı gelişime ayak uydurmaya çalışan işletmeler, değişen ihtiyaçların ve artan rekabetin getirdiği baskıya karşın veri analizlerini çok daha hızlı ve etkin gerçekleştirmek durumundadır.

Devamını Oku...

RFID Çözümleri

RFID (Radyo Frekanslı Tanımlama) teknolojisi, geniş mesafelerden çok düşük bedellerle demirbaşların, ürünlerin ve bireylerin takibini sağlayan ve bu özelliği ile barkod sistemlerinin yerini alacak olan bir teknolojidir. Sunduğu yeni kullanım alanları ile üretim ve tedarik zinciri operasyonlarının maliyetlerini düşüren bu teknoloji, kurumların verimliliğini önemli ölçüde artırmaktadır.

Devamını Oku...